En İyi Alternatif Tıp Yöntemleri Nelerdir?

En İyi Alternatif Tıp Yöntemleri Nelerdir?

Tamamlayıcı tıp sistemleri olarak adlandırılan alternatif tıp yöntemleri, çeşitli hasatlık ve durumlarda uygulanır. Saptanamamış hastalık türlerinde, ruhsal ve zihinsel arınma, stres ve kaygıyı yok etme gibi enerji uygulamaları bulunur. Cilt sorunları, yaralar, kızarıklık ve çeşitli hastalıklarda kullanıldığı gibi ciddi hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

En iyi alternatif tıp yöntemleri nelerdir, yaygın olarak uygulanan yöntemler nelerdir bunlardan bahsedebiliriz. Alternatif tıbbın kaynağı, Çin tıp uygulamaları olarak gösteriliyor. Budizm, Hindu ritüelleri, Mezopotamya tedavi yöntemleri, modern tıpla harmanlanmış tedavi yöntemleri olarak farklı seçeneklerde uygulanıyor.

Alternatif Tıp Yöntemleri

Yüzlerce medeniyet ve binlerce çağ düşünülerek, çok çeşitli alternatif tıp yöntemleri geliştirilmiştir. Her medeniyetin hastalıkları tedavi etmek için geliştirdikleri doğal yöntemler vardır. Alternatif tıp uygulamalarını 4 kategoride inceleyebiliriz.

  • Doğal bitkilerle tedavi
  • Enerji yöntemleriyle tedavi
  • Bedensel uygulamalarla tedavi
  • Zihinsel aktivitelerle tedavi

Tamamlayıcı alternatif tıp yöntemleri; bedensel tabanlı ve şifalı bitkiler yöntemiyle ilaç şeklinde alınır. Enerji yöntemleri ile ruhsal gevşeme ve bedensel rahatlık sağlanır. Masaj ve bedenin çeşitli noktalarına tedavi uygulamalarıyla, tıkalı lenf ve enerji kanalları açılır. Görsel ve işitsel sanat aktiviteleriyle zihin kontrolü, rahatlığı sağlanır.

Tamamlayıcı Tıp Teknikleri Nelerdir?

En iyi alternatif tıp yöntemleri nelerdir konusunu 5 farklı başlıkta inceleyebiliriz. Tamamlayıcı tıp sistemleri şu şekildedir;

  • EnergyYöntemleri:Reiki, bio- enerji, akapunktur ve terapötik dokunuş uygulamalarını içerir.
  • Alternatif Tıp Yöntemleri:Homeopati, Naturaoati ve Ayurveda uygulamalarıdır.
  • Mind- Beden Tedaviler: Gevşeme teknikleri, yoga, görselleştirme çalışmaları, müzik,bio- feedback,TaiChiuygulamalarıdır.
  • Manipülatif Tedaviler: Refleksoloji ve masaj uygulamalarıyla tedavi yöntemleridir.
  • Biyolojik Tedaviler: Doğal ve şifalı bitki özleri, canlı organizmalarla besin takviyeleri yöntemidir.

 

En İyi Yöntem Hangisidir?

Kişiye, hastalığa ve tedavi seçeneklerine göre en iyi tedavi seçeneği belirlenir. Meditasyon yapmak, enerji kanallarını daima açık ve temiz tutmak, doğal ve faydalı besinleri tüketmek sağlıklı bir yaşamın gereklilikleridir.

Reiki tedavi yöntemi, gerçek bir reiki üstadı tarafından yapıldığında şifa için çok etkilidir. ”REi ve Ki” ”Evrenin Yaşam Enerjisi” olarak en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Hastalıklara göre refleksoloji tedavileri ve mind-beden uygulamaları, yaşam boyu sağlıklı olmanızı sağlar.